Molded produceert coronatests
In samenwerking met DSM produceert Molded de teststaafjes die de overheid in gebruik gaat nemen om coronatests uit te voeren. De teststaafjes die normaal gesproken in het buitenland worden geproduceerd, worden op dit moment door Molded geproduceerd in Rossum.
Vanwege wereldwijde tekorten heeft het ministerie van Volksgezondheid besloten om minder afhankelijk te zijn van globale supply chains en deze staafjes in Nederland te laten produceren. Deze teststokjes zullen nasaal ingebracht worden en dienen als een vervanger voor wattenstaafjes.
Het ontwerp is in samenwerking met DSM ontwikkeld. Het is vervolgens gelukt om in twee weken tijd een productieketen voor de teststaafjes op te zetten. Molded produceert nu meer dan 30.000 tests per dag . Omdat de doorlooptijd zo kort mogelijk moet zijn, zorgt Molded ervoor dat de machines 24/7 draaien. De kwaliteit van het product wordt vervolgens gewaarborgd door ervoor te zorgen dat de machines ook 24/7 in de gaten worden gehouden door medewerkers van Molded.
De innovatieve en kenmerkende korte lijnen binnen Molded hebben ervoor gezorgd dat er in recordtijd een productieketen voor de teststaafjes is opgezet. Zowel het productontwerp als de matrijzen die gebruikt worden bij het productieproces zijn ontworpen en gemaakt door Molded zelf. Omdat Molded al deze stappen zelf kan zetten is de doorlooptijd beperkt gebleven en kan het LCH (Landelijk Consortium Hulpmiddelen) snel beginnen met het uitleveren van deze stokjes.
Martijn van de Ven (Mede-eigenaar Molded BV):
Het geeft een goed gevoel om als jong bedrijf een significante bijdrage te kunnen leveren aan de bestrijding van het coronavirus. We hebben de afgelopen weken alles op alles gezet om zo snel mogelijk te kunnen beginnen met het produceren van de coronatests. Mede door de samenwerking tussen het ministerie van Volksgezondheid, DSM en Molded is dit mogelijk gebleken.